Dnia 9 maja 2019r. Biblioteka i Świetlica w Orzechowie w czasie trwania Tygodnia Bibliotek zaprosiła przedszkolaków z grupy “Żabki” na zajęcia z Teatrzykiem Kamishibai.

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2019 jest „#biblioteka”

Ze względu na padający deszcz to my odwiedziliśmy grupę przedszkolaków. Na początku naszych zajęć dzieci poznały japoński Teatrzyk Kamishibai. Z zainteresowaniem wysłuchały „Legendy o Skarbniku”. Następnie przedszkolaki wykonały kolorowe pudełka wyobraźni, które ozdobiły naklejkami i cekinami. W nagrodę za pilny udział w zajęciach każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek oraz mógł zjeść przepyszne ciastka. Wspólne zdjęcie zakończyło ten wyjątkowy dzień tym razem w przedszkolu. Bardzo dziękujemy za piękną kartkę.

Skip to content