Luty w bibliotece w Pałczynie był miesiącem pełnym atrakcji. Na swoich stałych spotkaniach wraz ze świetlicą biblioteka przeprowadziła ciekawe zajęcia plastyczne oraz kulinarne. Nie zabrakło także głośnego czytania bajek.

Zaczęliśmy od zajęć kulinarnych piątego lutego, na których robiliśmy spaghetti z dodatkiem groszku i marchewki.

Natomiast z okazji zbliżającego się święta zakochanych, na zajęciach plastycznych dwunastego lutego, robiliśmy walentynkowe serduszka – niespodzianki, które dzieci mogły podarować bliskiej osobie. Jak sama nazwa mówi, serduszka kryły w środku słodki upominek. Jednak nie tylko dzieci świętowały na zajęciach plastycznych walentynki! W dniu czternastego lutego, każdy, kto odwiedził bibliotekę, otrzymał oprócz wypożyczanych przez siebie książek – czekoladę z cytatem o miłości. Zaskoczenie, że nie tylko mali użytkownicy otrzymują podarunki, było ogromne.

Po walentynkowych atrakcjach przyszedł czas na zajęcia plastyczne i głośne czytanie. Przeczytaliśmy książeczkę o Misiu Koraliku i jego stempelkach, po czym przystąpiliśmy do działań nad własnymi pracami. Dzieci przy pomocy dłoni robiły stempelki, z których oprócz kolorowych odcisków dłoni wyszły piękne zwierzaki!

Na sam koniec miesiąca, dwudziestego ósmego lutego, w wyjątkowym dla łasuchów dniu, na zajęciach kulinarnych w Pałczynie nie mogło zabraknąć tradycyjnych pączków! Pracy było bardzo dużo, jednak dzieci z chęcią zaangażowały się w przygotowanie pysznych oponek z serem! Było słodko, a pączki przybierały najróżniejsze kształty!

Skip to content