Z początkiem maja powitaliśmy naszych czytelników w odnowionej bibliotece. Drobne prace remontowe oraz malowanie nadały bibliotece estetyki i świeżości.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym książnice otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników. Z tej okazji naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci z „Zerówki” Szkoły Podstawowej w Czeszewie. Mali uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z biblioteką i obejrzeć  ciekawe książki, ale mogli samodzielnie wyszukać wybraną książkę w systemie bibliotecznym posługując się czytnikiem. Dzieci wysłuchały też krótkiej bajeczki o literkach, po czym chętnie odpowiadały na zagadki. Po wspólnej zabawie i słodkim poczęstunku udały się do szkoły z zapowiedzią kolejnej wizyty.

29 maja odwiedzili naszą Bibliotekę uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Miłosławiu, uczestnicy rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”. Przybyłych gości powitaliśmy kawą, herbatą i ciastkami. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić i podziwiać piękno naszych czeszewskich lasów. Była też loteria fantowa i tradycyjna kiełbaska pieczona nad ogniskiem.

Skip to content