Kolejne spotkanie z książką obrazkową odbyło się dnia 15.03.2018 r. Tym razem  Bibliotekę  i Świetlicę w Orzechowie  odwiedzili uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej   w Orzechowie z wychowawczynią. Zajęcia rozpoczęliśmy od wizyty w bibliotece, pierwszaki z zainteresowaniem przeglądały książki na półkach. Następnie wróciliśmy do świetlicy, by porozmawiać o książkach obrazkowych (picture book). Dzieci wysłuchały ciekawej książki Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot”.

Jest to autorska książka Iwony Chmielewskiej. Dziewczynka prasuje haftowany obrus, cenną pamiątkę po babci. Zamyśla się i na białym płótnie powstaje ślad spalonego żelazka. To prawdziwy kłopot. Niedługo wróci mama.
To książka, która w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż niejedna powieść.
Prawdziwy majstersztyk i picture book w czystej postaci.

Wspólnie przeglądaliśmy inne książki, które powinny zainteresować najmłodszego czytelnika. Były książki dźwiękowe, rozkładane, egzemplarze       w kształcie samochodów i wiele innych, z którymi można się wspaniale bawić. Ostatnia część zajęć poświęcona była zajęciom plastycznym. Uczniowie wykonali bociana z płatków kosmetycznych, który przypomniał nam, że wiosna jest coraz bliżej i czas pożegnać zimę.

Skip to content