Ferie zimowe  w Wielkopolsce trwały od 27 stycznia d 09 lutego. Biblioteka i świetlica w Orzechowie przygotowały bogatą i różnorodną  ofertę dla dzieci na ten wolny czas. Spędziliśmy czas na wyjazdach   oraz na ciekawych zajęciach w świetlicy.

Rozpoczęliśmy w poniedziałek  – 27.01 od zajęć kulinarnych, na których robiliśmy hog-dogi, sosy  oraz piekliśmy frytki. W całym budynku smacznie pachniało.

W środę – 29.01 przyjechała do nas Pracownia Twórcza „Wiatrak” i robiliśmy kolorowe gluty . Dzieci ubrane w specjalne, białe fartuchy  „wyrabiały” gluty, dodając do nich barwników i brokatu. Było kolorowo i błyszcząco.

W piątek – 31.01 najmłodsi na Grupie Zabawowej malowali kartonowy domek i bawili się w pokoiku. Niestety z powodu choroby , część naszych „Maluszków” została w domu.

W kolejnym tygodniu – we wtorek 04.02 odbyły się zajęcia z Martą Mrozińską – Pawlak, na których robiliśmy breloki z wełny. Nauczyliśmy się „filcować” wełnę. Kulaliśmy kolorowe kulki i ozdabialiśmy koralikami. Dzieciom i dorosłym bardzo się podobało.

W środę – 05.02 odbył się balik dla dzieci, przygotowany wspólnie ze Świetlicą Wiejską w Czeszewie. Na dużej sali dzieci, poprzebierane w stroje karnawałowe świetnie się bawiły pod okiem Pani Julity z Alchemia Dance Studio.

Dla starszych dzieci w świetlicy odbywały  się też zajęcia z tenisa stołowego.

 

Skip to content