Dnia 9 maja 2017r. Bibliotekę i Świetlicę w Orzechowie odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola „Bajkowy Świat” w Orzechowie wraz z opiekunkami. Nasze spotkanie z grupą „Pszczółek” odbyło się w trakcie trwania „Tygodnia Bibliotek” i rozpoczęło wiosenne zajęcia w bibliotece.

 

Hasło „Tygodnia Bibliotek 2017” brzmi : „Biblioteka. Oczywiście”.

 

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeglądania księgozbioru biblioteki. Następnie w pokoiku zabaw dzieci z wielką uwagą wysłuchały odpowiedzi na pytanie „Dlaczego mleko jest białe ?” z książki pt. :„Tato, a po co?” Wojciecha Mikołuszko. Jest to książka do wspólnego rodzinnego czytania. Książka dla ciekawskich dzieci i rodziców zasypanych pytaniami.

Gdy ciekawskie świata przedszkolaki poznały odpowiedź na ten zawiły problem zaczęły wspólną zabawę. W trakcie zajęć plastycznych dzieci wykonały papierową krowę. Następnie przeprowadziliśmy kilka eksperymentów, by dowiedzieć się więcej.

 

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż – a zapamiętam,
pozwól mi działać,
a zrozumiem!”
Konfucjusz

Na zakończenie naszego spotkania przedszkolaki zajadały się smakołykami i piły herbatę. Za aktywny udział w zajęciach każdy przedszkolak otrzymał słodką nagrodę.

Skip to content