Dwudziestego trzeciego maja 2018 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W maju rozmawiałyśmy o powieści amerykańskiej pisarki Gabrielle Zevin, „Zapomniałam, że cię kocham”.

„Zapomniałam, że cie kocham” jest historią Naomi, która spada ze szkolnych schodów. Następstwem wypadku jest utrata pamięci. Dziewczyna zapomina cztery ostatnie lata życia, w związku z czym zmuszona jest ponownie radzić sobie z rozstaniem rodziców, z informacją, że mama zdradziła ojca, a ona ma trzyletnią siostrę, której nigdy nie poznała.

W związku z powieścią rozmawiałyśmy o tym, jak niewiele wiemy o ludzkim mózgu. Zastanawiałyśmy się nad różnicami w systemie edukacji. Dyskutowałyśmy, co jest lepsze – specjalizacja w jakiejś dziedzinie czy też zdobywanie wiedzy ogólnej. Zastanawiałyśmy się też, jak należy ocenić  „Zapomniałam, że cię kocham” – czy jako przedstawicielkę powieści młodzieżowych, czy po prostu jako powieść. Zgodziłyśmy się, że w zależności, jak na to spojrzymy, ocena książki będzie różna.

Naszą lekturą na czerwiec jest „W Krainie Czarów” Sylwii Chutnik

Skip to content