Styczniowe zajęcia w Pałczynie obfitowały w moc atrakcji, chociażby ze względu na odbywające się ferie. Dzieci mogły pojechać na basen czy też przyjść na zajęcia taneczne bądź plastyczne. Biblioteka wspólnie ze świetlicą także powróciły do swoich stałych zajęć dla dzieci.

Pierwsze plastyczne zajęcia po Nowym Roku odbyły się 22 stycznia. Robiliśmy na nich koronkowe świeczniki. Do ich przygotowania potrzebne nam były: mały słoiczek, koronkowe serwetki, klej oraz kolorowe tasiemki do ozdoby. Pomysłów i wzorów nie brakowało!

Natomiast  29 stycznia odbyło się głośne czytanie w bibliotece. Wszyscy z uwagą wysłuchali opowieści o dobrym piracie Morganie i jego pomysłowej towarzyszce. Podziwialiśmy także ciekawie i kolorowo wydaną książkę. Dzieci z zaciekawieniem poszukiwały na obrazkach 3D wszystkich postaci z bajki! A kiedy morskie opowieści dobiegły końca, wspólnie wybraliśmy się do kuchni, aby upiec pyszne muffinki! Dzieci pomagały w przygotowaniu dwóch wariantów: babeczek z owocami i czekoladą oraz tych mocno czekoladowych z dodatkiem kakao! Wszystko zostało zjedzone ze smakiem co do okruszka! Za udział w styczniowych zajęciach bardzo dziękujemy!

Skip to content