Piętnastego czerwca 2018 roku po raz ostatni w tym roku szkolnym bibliotekę odwiedziły miłosławskie przedszkolaki, by oddać wypożyczone w maju książki. Sześciolatki były uczestnikami trwającego cały rok projektu.

W trakcie jego trwania przedszkolaki co miesiąc bywały w bibliotece. Początkowo, by się zapisać i otrzymać własną kartę, następnie, by nauczyć się, jak wypożycza się książki, a w trakcie kolejnych wizyt, by samodzielnie już je wybierać i wypożyczać. Dzięki temu dzieci uczyły się samodzielności, miały możliwość swobodnego wyboru tego, co je interesuje, ale też otrzymały możliwość przebywania w bibliotece i obcowania z książką, za którą musiały następnie ponieść odpowiedzialność.

Tegoroczni mali „Absolwenci” wrócą do nas we wrześniu przyszłego roku jako dumni Pierwszoklasiści. Mamy nadzieję, że lekcje wyniesione z Biblioteki Publicznej pozwolą im łatwo przejść do korzystania z biblioteki szkolnej.

Biblioteka Publiczna w Miłosławiu bardzo serdecznie dziękuję Paniom Wychowawczyniom najstarszych grup za wizyty i owocną współpracę. Polecamy się na przyszłość.

Skip to content