Siódmego i ósmego lutego 2018 r. Bibliotekę Publiczną w Miłosławiu odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Koszałek Opałek w Miłosławiu. Od listopada 2017 roku przedszkolaki odwiedzają nas regularnie, co miesiąc.

Odwiedziny te, będące pomysłem pań przedszkolanek, są już stałym elementem bibliotecznego życia. Dzięki nim uczymy dzieci korzystania z biblioteki. Wiedzą już, że muszą podać bibliotekarzowi swoje imię i nazwisko. Nauczyły się też, że książek, które przynoszą do zwrotu, nie można samowolnie odstawiać na półkę, gdyż stwarza to bibliotekarzowi duży kłopot. Ponieważ dzieci same wybierają sobie i wypożyczają książki, uczą się też kontaktów interpersonalnych. Na dodatek książka, którą zabierają ze sobą do domu, wymusza na mniej aktywnych rodzicach czytanie dzieciom i spędzanie z nimi wspólnego czasu.

Biblioteka również bardzo korzysta na tych odwiedzinach. Pomaga w uczeniu dobrego nawyku korzystania z biblioteki. Pozyskała również małych czytelników, którzy gdyby nie przedszkole, nigdy by jej nie odwiedzili.

Serdecznie dziękujemy Małym Czytelnikom za wizytę i do zobaczenia w przyszłym miesiącu.

Skip to content