W środę 06.06.2018 r. w bibliotece i świetlicy w Orzechowie miało miejsce spotkanie z dziećmi z Przedszkola „Bajkowy Świat” w Orzechowie. W ramach kolejnej edycji – już XVII- Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy” bibliotekę odwiedziła grupa „Motylki” wraz z opiekunkami.

W trakcie spotkania przedszkolakom została przeczytana przepiękna książka pt. „Kicia Kocia w bibliotece”.

Kicia Kocia zna już wszystkie książki, które ma w domu. Wybiera się więc z mamą do biblioteki. Dostaje swoją własną kartę biblioteczną i wypożycza pierwszą książkę, trafia też na spotkanie z autorką bajek. Co ciekawego można jeszcze robić w bibliotece?

Przedszkolaki tego dnia miały niepowtarzalną okazję przekonać się jakim wyjątkowym miejscem jest biblioteka. Dla jednych to miejsce, w którym wypożycza się książki. Dla innych to wyjątkowa przestrzeń, w której można się pobawić, kreatywnie spędzić czas, a przy tym zwyczajnie porozmawiać.

Dzieci miały również czas na wspólną zabawę w pokoiku.

Następnie na zajęciach plastycznych wykonały kolorowe ptaszki z klamerek. W kolejnej części zajęć wyszliśmy na zieloną trawkę. Przedszkolaki przechodziły przez kolorowy tunel, przeciągały „linę”. Radości nie było końca.

Skip to content