Tegoroczne wakacje były inne niż zawsze. W czasie panującej pandemii chętnych na zajęcia nie brakowało. Z zachowaniem wszystkich obostrzeń i stosując się do zaleceń, zajęcia odbywały się bez problemów. W miesiącu lipcu odwiedziło nas kino sferyczne. Dzieci w inny niż normalnie sposób oglądały filmy. Efekty specjalne bardzo im się podobały. Następnie na zajęciach z panią Martą robiliśmy łapacze snów. Każdy według własnego pomysłu wykonał swoją pracę. Były one bardzo kolorowe i ładne. Do przystrojenia można było wykorzystać różne materiały: koraliki, wstążeczki, piórka, ozdoby w kształcie motyli i serduszek.

Kolejne zajęcia to warsztaty filmowe z panem Kubą Liberkowskim. Na tych zajęciach dzieci poznawały tajniki powstawania i kręcenia filmów. Zajęcia odbywały się nie tylko na sali, ale także i na powietrzu, gdzie uczyły się jak nakręcać film podczas ruchu.

Natomiast na zajęciach z Pracownią Wiatrak dzieci ozdabiały swoje ekotorby, oraz dowiedziały się jak bardzo ważne jest dbanie o środowisko. Wzorów do malowania było bardzo dużo. Torby były bardzo kolorowe i ciekawie wykończone.

Na zakończenie miesiąca odwiedziły nas alpaki: Czesław, Czarek i Fredy. Bardzo miłe zwierzątka. Panie opowiedziały nam czym się żywią, jak się zachowują. Dzieci były zachwycone. Każdy mógł nakarmić, pogłaskać i pospacerować z Alpaką.

Sierpień podobnie jak lipiec obfitował w różne zajęcia dla dzieci. Na pierwszych warsztatach ceramicznych z Pracownią Glinka Art dzieci zapoznały się z różnymi technikami wypalania gliny oraz jej zastosowania. Dzieci otrzymały glinę którą ugniatały, kulały, wyciskały i wyrabiały z niej różne miseczki, odlewy w kształcie serca, pieniążków i przedziwne postacie.

Następnie z pracownią Artolotnia, także z gliny dzieci wykonywały miseczki w kształcie zwierząt. Powstały kotki, pieski, misie, świnki i inne zwierzątka. Oprócz tego z panią Kasią z pracowni Artolotnia dzieci robiły kejsy na telefon. Według wzoru jaki pani Kasia pokazała, każdy wykonał swojego kejsa . Kolory i wykończenia były dowolne. Wszystkie prace wyszły bardzo ładnie i ciekawie.

Po zmaganiach z gliną odwiedziła nas Bajanka, której motywem przewodnim było spotkanie z Ciocią Jadzią. Poznaliśmy przygody cioci na wsi, braliśmy udział w różnych zabawach. Największą atrakcją było jednak dojenie kozy. Każdy mógł spróbować swoich sił. Na koniec dzieci otrzymały dyplom i książeczkę.

Na zakończenie wakacji odwiedził nas Dino Świat. Były dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, przeciąganie liny, różne gry, zabawy i pomalowane buźki. Dzieciom tak się podobało, że nie chciały iść do domu.

Miłosławskie Centrum Kultury wakacje
MCK wakacje 01
MCK wakacje 02
MCK wakacje 03
MCK wakacje 04
MCK wakacje 05
MCK wakacje 06
MCK wakacje 07
MCK wakacje 08
MCK wakacje 09
MCK wakacje 10
MCK wakacje 11
MCK wakacje 12
MCK wakacje 13
MCK wakacje 14
MCK wakacje 15
MCK wakacje 16
MCK wakacje 17
MCK wakacje 18
MCK wakacje 19
MCK wakacje 120
MCK wakacje 1211
MCK wakacje 1233
MCK wakacje 1234
MCK wakacje 123454
MCK wakacje 122342342
MCK wakacje 12gfgd
Skip to content