Dnia 03.06.2019r. bibliotekę i świetlicę w Orzechowie odwiedziły czterolatki z grupy „Motylki” wraz z opiekunkami. Nasze spotkanie w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się na świeżym powietrzu. Dzieci poznały niezwykły japoński Teatrzyk Kamishibai.

Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje. Tak więc to sztuka teatralna na papierze!

Przepiękne opowiadanie pt. „Lew w Paryżu” pozwoliło przedszkolakom poznać niezwykłą historię króla sawanny.

“Lew w Paryżu” zabiera czytelnika w niezwykłą podróż. W książce towarzyszymy pewnemu urzekającemu Lwu, który postanowił opuścić swą afrykańską sawannę, aby zyskać “pracę, miłość, przyszłość”. Lew przybywa do Paryża i odkrywa miasto tak dalece inne od tego co zna…

Piękna czerwcowa pogoda zachęciła nas do wspólnej zabawy. Bawiliśmy się chustą animacyjną, można było się sprawdzić w rzucie kaloszem do beczki oraz w łowieniu ryb. Dzieci bawiły się piłką, gotowały pyszny obiadek z trawy i liści oraz przechodziły przez kolorowy tunel. W przerwie przedszkolaki zajadały się ciasteczkami oraz piły sok. Gdy zajęcia dobiegły końca dzieci radośnie wróciły do przedszkola.

 

Skip to content