Dnia 14.05.2019 r.w czasie trwania Tygodnia Bibliotek odwiedziliśmy przedszkolaki z grupy „Smerfy” w Przedszkolu „Bajkowy Świat”. Dzieci miały okazję wysłuchać przepięknej książki pt. „Mój przyjaciel Kemushi” w formie teatrzyku Kamishibai.

Kamishibai oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewniany parawan – na wzór teatrzyków marionetkowych.

Książki w formie kart Kamishibai to zarówno adaptacje tradycyjnych bajek jak i współczesne bajki i opowieści. Jest to niezwykłe połączenie książki i teatrzyku.

Magiczna atmosfera Kamishibai towarzyszyła nam przez cały czas czytania opowiadania. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i śledziły towarzyszące opowiadaniu ilustracje. Następnie przedszkolaki wykonały swojego własnego Kemushi czyli motylka i pięknie go ozdobiły. Po zajęciach plastycznych była przerwa na słodkości. Wspólne zdjęcie z motylami zakończyło nasze zajęcia.

Skip to content