W pierwszą niedzielę stycznia odbyły się u nas Jasełka , Wigilia wiejska oraz odwiedził nas Mikołaj. Dzieci które uczęszczają na Świetlicę wystąpiły z Jasełkami. Po występach wszyscy przybyli podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołów. Największą jednak atrakcją było przybycie Mikołaja, na którego czekały zniecierpliwione dzieci. Każde dziecko otrzymało od Mikołaja upominek.

Ferie – Od połowy stycznia zaczęły się Ferie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

14.01. Zajęcia plastyczne – dzieci robiły na tych zajęciach zaproszenia dla Babć i Dziadków

na występy z okazji ich święta.

15.01.- Wyjazd na basen do Jarocina. Wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni.

16.01.- Warsztaty taneczne przeprowadzone przez panią instruktorkę z Alchemia Dance Studio z Wrześni. Były gry, zabawy, taniec. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania z panią.

17.01.- Wyjazd do Poznania do Kinepolis na wrotki oraz film pt: ”Ralf Demolka w internecie.”

18.01.- Wyjazd na lodowisko do Środy Wlkp. Było zimno ale bardzo fajnie. Każdy jeździł jak potrafił.

21.01.- Zajęcia kulinarne – na zajęciach dzieci zrobiły własnoręcznie pizzę. Wszyscy przyłożyli się solidnie do pracy.

22.01.- Zajęcia plastyczne – na zajęciach robiliśmy lampiony ze słoiczków. Ile dzieci tyle pomysłów. Każdy miał inny lampion.

23.01. –  Wyjazd do galerii Pestka na plac zabaw. Mnóstwo różnych atrakcji. Basen z kulkami, zamek księżniczki, trampoliny, gokarty, dmuchańce. Nikt się nie nudził.

24.01.- Zaczęliśmy od zajęć plastycznych. Pod okiem pani Marty dzieci robiły zakładki do książek. Następnie odbyły się drugie zajęcia taneczne z panią Julitą.

25.01. –  W ostatnim dniu ferii przygotowywaliśmy się do występów na dzień Babci i Dziadka.

W sobotę 26.01 odbył się na sali dzień Babci I Dziadka. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem: zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze i zatańczyły dla Dziadków.

Od wtorku 29.01 powróciliśmy z zajęciami stałymi. Zaczęliśmy od zajęć kulinarnych. Na początku przeczytaliśmy książeczkę w Bibliotece pt: ”Pirat Morgan”. Następnie robiliśmy mufinki. Wszystkie zostały zjedzone z wielkim apetytem.

Skip to content