Drugiego czerwca 2017 roku odbył się kolejny już rajd rowerowy czytelników i bibliotekarzy, „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tym razem trasa wiodła do Kołaczkowa.

W Kołaczkowie obejrzeliśmy izbę pamięci poświęconą Władysławowi Reymontowi raz drugą, w której zgromadzono pamiątki dotyczące historii Banku Spółdzielczego we Wrześni. Mieliśmy okazję obejrzeć wiele przedmiotów należących do polskiego noblisty, które zgromadzono w jego dworku w Kołaczkowie. Następnie udaliśmy się kawałek dalej, do Żydowa, gdzie zwiedziliśmy tradycyjną kuźnię oraz zjedliśmy posiłek, by mieć siłę na drogę powrotną. Wyjątkową popularnością cieszył się chleb ze smalcem i placek z rabarbarem, ale kiełbaski, pieczone nad ogniskiem, też miały wzięcie. Za ich ufundowanie serdecznie dziękujemy państwu Beacie i Tomaszowi Gawlakom, którzy byli sponsorami naszej cudnej wyżerki. Następnie odbył się konkurs z nagrodami.

Rozstaliśmy się w Miłosławiu, pod budyniem gimnazjum, w wyśmienitych humorach, najedzeni, choć nieco zmęczeni. Biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom rajdu, a także zaprasza na kolejną edycję, która już za rok.

Skip to content