Siódmego maja 2018 roku odbyły się dwie lekcje biblioteczne dla uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej w Miłosławiu. Spotkania nosiły tytuł „W to mi graj” i dotyczyły obecności słynnych postaci autorstwa Agaty Christie w popkulturze.

W trakcie ich trwania prześledziliśmy w jakich dziełach popkultury pojawili się Herkules Poirot i panna Marple. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jakimi cechami odznaczali się słynni detektywi oraz jaki wpływ na twórczość Agaty Christie miały wydarzenia społeczne dziejące się w jej czasach. Obejrzeli także fragment serialu BBC „I nie było już nikogo”, a także poznali przyczyny zmiany tytułu powieści. Następnie prześledzili, jaki wpływ na popkulturę i rozwój gier komputerowych miała twórczość pisarki. Poznali także kilka ciekawostek z jej życia – dowiedzieli się, czym jest „Agatha Christie Ltd.” oraz poznali zagadkę „11 zagubionych dni”.

Biblioteka bardzo serdecznie dziękuje za możliwość przeprowadzenia lekcji bibliotecznych paniom Dorocie Surdyk i Małgorzacie Stefaniak.

 

Skip to content