Dnia 07.03.2018 r. Bibliotekę i Świetlicę w Orzechowie odwiedzili uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej w Orzechowie wraz z wychowawczynią.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą historii książki. Następnie rozmawialiśmy o ciekawej książce Martina Widmarka pt. „Tajemnica szafranu” z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Z Supersamu w Valleby skradziono cały zapas szafranu, najdroższej przyprawy świata. Święta Bożego Narodzenia są zagrożone – trudno je sobie wyobrazić bez szafranowych bułeczek! Lasse i Maja oferują pomoc w odnalezieniu sprawcy, ale kierownik sklepu wyprasza ich za drzwi. Na szczęście już wcześniej zdążyli poczynić szereg obserwacji ….

Kolejna książka, której poświeciliśmy dużo uwagi otworzyła przed nami drzwi do zapachów i smaków wywołanych przyprawami. „Przyprawy” to książka autorstwa Maliki Szyc Juchnowicz. Dzieci wysłuchały ciekawych informacji o szafranie.

By lepiej poznać popularne przyprawy uczniowie musieli za pomocą zmysłu węchu odkryć co to za przyprawa. Wiele z piętnastu przygotowanych przypraw z łatwością zostało prawidłowo nazwane. Do stworzenia pachnącego obrazu wykorzystana została kasza, groch, liść laurowy, goździki i nie tylko. Wśród zapachu przypraw unoszących się w powietrzu uczniowie wrócili do szkoły.

Skip to content