„WIOSNA W BIBLIOTECE – BAŚNIOWY LAS”

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

         Dnia 9 maja 2018r. bibliotekę i świetlicę w Orzechowie odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola „Bajkowy Świat” w Orzechowie wraz z Paniami. Nasze spotkanie z grupą „Żabki” odbyło się w trakcie trwania „Tygodnia Bibliotek”.

Hasło „Tygodnia Bibliotek 2018” brzmi : „ (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”.

W dosłownym znaczeniu słowa “dowolność” oraz w sensie ukrytym, rozumiemy jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego czytania na świeżym powietrzu. Dzieci z uwagą wysłuchały przygód Wilka z książki Orianne Lallemand pt. „O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu”.

         Na uroczysty podwieczorek z okazji nadejścia wiosny Wilk postanawia upiec szarlotkę. Cóż, skoro zupełnie nie zna się na kuchni… Rusza więc do lasu z nadzieją, że znajdzie kogoś, kto mu pomoże. I kogóż to spotyka? Czerwonego Kapturka, Babę-Jagę, Królewnę Śnieżkę… Okazuje się, że aby upiec szarlotkę według przepisu ciotki Róży, trzeba najpierw przeżyć mnóstwo przygód.

Następnie wszyscy z radością wyruszyli do aktywnego spędzania czasu na zielonej trawie. Dzieci przechodziły przez tunel, bawiły się chustą animacyjną i kolorowymi kulkami. Wykorzystywały również przybory kuchenne, skakanki i piłki. Po wspólnej zabawie przyszedł czas na przeglądanie księgozbioru biblioteki. W świetlicy przedszkolaki napiły się zimnych napoi i zjadły trochę słodkości. Na zajęciach plastycznych wykonały kolorowe gąsienice, które pięknie ozdobiły kwiatkami.  Na zakończenie zajęć w bibliotece i świetlicy podarowano nam piękną kartkę podpisaną przez wszystkich uczestników zajęć. Bardzo dziękujemy.

 

Skip to content