Dwudziestego ósmego marca 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Miłosławiu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawialiśmy o kolejnej książce z cyklu „Cmentarz Zapomnianych Książek” Carlosa Ruiza Zafona pt. „Labirynt duchów”.

„Labirynt duchów” to już czwarta odsłona przygód rodziny Sempere. Głównymi bohaterami tym razem nie są jednak Daniel i jego najbliżsi, lecz Alicja, tajemnicza kobieta szpieg, uwikłana w sprawę odnalezienia porwanego ministra Vallsa.

Carlos Ruiz Zafon znalazł wśród naszego grona swoich gorących zwolenników. Rozmawialiśmy o postaci głównej bohaterki, spierając się, czy zażywając leki i będąc cały czas na rauszu, można być superszpiegiem. Dyskutowaliśmy również o przedstawionej w książce powojennej Barcelonie. Zgodnie uznaliśmy, że zabicie detektywa Vargasa było zbrodnią przeciwko literaturze.

W kwietniu spotkamy się, by rozmawiać o powieści Beaty Pawlak „Aniołek”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych 18 kwietnia (tym razem spotykamy się wyjątkowo tydzień wcześniej, nie w ostatnią środę miesiąca).

Skip to content