KSIĄŻKA OBRAZKOWA

Spotkanie z książką obrazkową odbyło się dnia 06.03.2018 r. w Bibliotece i Świetlicy w Orzechowie , w którym uczestniczyli uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej   w Orzechowie z wychowawczynią.

Na początku naszych zajęć zwiedziliśmy wyremontowaną bibliotekę. Wszyscy bardzo lubimy czytać książki, bo to świetna zabawa. Tego dnia pierwszaki  miały możliwość zobaczyć różne rodzaje książek. Były książki, które można czytać, ale również wspaniale się z nimi bawić.  Książki w kształcie samochodów, książki – puzzle, muzyczne i wiele innych. Najwięcej uwagi poświęciliśmy książce obrazkowej. Daje ona nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni i może stanowić doskonałą rozrywkę. Książka obrazkowa to książka przedstawiająca wiele różnych potencjalnych fabuł, bohaterów, ich przygód i to wyłącznie za pomocą obrazka. Nie ma opowiadającego tekstu, bo to zadanie rysunków. książki obrazkowe są dla małych i dużych czytelników.

 Jest treść tylko nie jest ona wydrukowana! Ta treść jest potencjalnie zawarta w obrazkach, które składają się z wielu szczegółów. I to, co jest cudowne w książkach obrazkowych, żeby tę treść dostrzec, należy włożyć trochę wysiłku, a nie tylko się pogapić i omiatać wzrokiem strony. Trzeba uruchomić oko, wyobraźnię, logikę, ale też pamięć.

W kolejnej części zajęć uczniowie wysłuchali niezwykłej książki Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot” w której jest tekst, ale dopełnia on rysunki. Następnie uczniowie wykonali papierową kurkę, bohaterkę jednej z książek obrazkowych.

 

Skip to content